Jak założyć własną aptekę internetową?

Ostatnimi czasy coraz większa liczba osób decyduje się na zakładanie swoich własnych firm w sieci, ponieważ Internet daje nam dzisiaj rzeczywiście bardzo dużo rozmaitych możliwości. Interesującym pomysłem na własną firmę może być na przykład prowadzenie internetowej apteki, jednak zanim ją założymy to zdecydowanie warto zapoznać się z kwestiami prawnymi, które dotyczą zakładania aptek.

Musisz wiedzieć o tym, że prawo farmaceutyczne daje możliwość prowadzenia aptek internetowych zarówno osobom, które posiadają wykształcenie farmaceutyczne, jak i tym, którzy go nie posiadają. W związku z tym, bez względu na to, czy skończyłeś studia dzienne na kierunku farmacja czy też kształciłeś się może w innym zawodzie to możesz stać się posiadaczem własnej apteki internetowej. Generalnie właścicielem takiej apteki może zostać właściwie każda pełnoletnia osoba, jednak w tym celu konieczne jest rzecz jasna założenie własnej działalności gospodarczej oraz wypełnienie kilku niezbędnych formalności. Przede wszystkim aby prowadzi e-aptekę to powinieneś najpierw założyć aptekę tradycyjną i jest to związane z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia. Otóż żadna osoba nie może podjąć się prowadzenia apteki internetowej, jeśli nie posiada ona własnej apteki tradycyjnej.

Generalnie rzecz ujmując to załatwienie wszystkich formalności zwykle trwa przez około osiem do dziesięciu tygodni. Dobrze jest właśnie w tym czasie uzyskać między innymi pozwolenie do prowadzenia apteki, które wydawane jest przez wojewódzki inspektorat farmaceutyczny. Dodatkowo musisz także wiedzieć, że apteka internetowa powinna koniecznie współpracować z apteką tradycyjną. Oprócz tego to na nas będzie spoczywał obowiązek zapewnienia klientom infolinii informacyjnej w związku z działalnością naszej apteki, a także zgromadzenie asortymentu.

Dużo osób pyta także oto czy zakładać taką aptekę internetową z farmaceutą czy też bez niego. Otóż tak naprawdę to już w pełni zależy od nas czy te wszystkie obowiązki będą znajdować się na naszej głowie czy też może będziemy chcieli zatrudnić specjalistę. Rzecz jasna takiej osobie będziemy zobowiązani, aby zaoferować odpowiednie warunki zatrudnienia, dlatego dobrze jest znać zarobki aptekarza w naszym kraju.

W przypadku gdy nie jesteśmy właścicielem apteki tradycyjnej to wówczas prowadzenie apteki internetowej może wydać się nam praktycznie niemożliwe. Jednak zanim zaczniemy załatwiać wszelkie formalności z założeniem tego rodzaju działalności to warto odwiedzić wojewódzki inspektorat farmaceutyczny i tam poszukać odpowiedzi na najbardziej nurtujące nas kwestie dotyczące prowadzenia apteki czy też innego punktu aptecznego. 

 

Powiązane artykuły

Kontakt
E-mail: kontakt@kaims.pl
O nas

Na naszej stronie znajdziesz ciekawostki i porady o kosmetykach, dzięki którym twoja skóry będzie wyglądać świeżo. Zapraszamy do czytania

Zaprzyjaźnione firmy

internetowa apteka