Dr Irena Eris: "Moja firma ma być przykładem, którym Polska się szczyci"

Niemalże wszystko to, co o niej się mówi zgadza się z prawdą, jest ona pierwszą damą polskiego biznesu, to bardzo przedsiębiorcza Polka, która stanowi naszą markę narodową. Trzeba przyznać, że zawsze kiedy w rozmowie pada jej nazwisko to koledzy z branży natychmiast kiwali głową z uznaniem, przyznawali, że robi ona nam  genialną promocję za granicą, ma klasę, ma charakter i że to niesamowicie mądra oraz przedsiębiorcza kobieta.

Jak to wszystko się zaczęło? Otóż doktor Irena Eris zaczęła budować światowe imperium kosmetyczne w malutkim zakładziku, pomimo iż wtedy sama jeszcze nie miała pojęcia o tym, że może to się rozrosnąć do światowego imperium kosmetycznego. To był rok 1983, panowały pustki na sklepowych półkach, mieliśmy gospodarkę centralną, a prywatny biznes w zasadzie w ogóle nie istniał. Natomiast młoda Irena Eris była wtedy świeżo po studiach doktoranckich, wróciła do kraju z dyplomem Uniwersytetu Humboldta głodna naukowych sukcesów. Swoją przygodę z pierwszą pracą zaczęła w Zakładzie Badawczo-Wdrożeniowym warszawskiej Polfy, ale bardzo szybko dopadła ją frustracja.

Nagle okazało się, że jej dyplom z farmacji, oryginalne pomysły oraz doskonała znajomość języków są nikomu niepotrzebne, ale zmobilizowana młoda kobieta bardzo szybo rozczarowanie przekuła w działanie. Od razu zrezygnowała z etatu i za pożyczone od rodziców pieniądze podjęła się otwarcia własnego biznesu. Był to biznes bardzo nie duży, ponieważ ówczesna władza nie tolerowała prywaty. Po pierwsze założyła małe laboratorium, w którym produkowała na początku jeden rodzaj kremu. Oczywiście początki, jak to zawsze bywa z początkami, były bardzo trudne, ponieważ trzeba było przebrnąć przez skostniałą biurokrację, przekonać do siebie sprzedawców, urzędników, klientów, zorganizować opakowania i ściągnąć dostawców, gdyż Ci krajowi nie byli za bardzo rzetelni. Na pewno kłód pod nogami Irenie Eris nie brakowało, a w przeskoczeniu ich bardzo pomógł jej mąż – Henryk Orfinger. Otóż on wziął na siebie biurokrację i zarządzanie, a ona mogła spokojnie zająć się tworzeniem i produkowaniem.

I tak to działa do dzisiaj, zmieniła się tylko skala ich wspólnego przedsięwzięcia, ponieważ marka Dr Irena Eris ma dzisiaj niezachwianą pozycję na polskim rynku. Jednak i ten rynek z czasem stał się zbyt mały i koniecznym było poszukać perspektyw rozwoju za granicą. Największym sukcesem firmy jest to, że teraz firma jest obecna na ponad czterdziestu światowych rynkach, a kosmetyki Ireny Eris kochają nie tylko Polki, ale i Amerykanki, Brytyjki,  Ukrainki, Francuzki czy nawet Azjatki. 

 

Powiązane artykuły

Kontakt
E-mail: kontakt@kaims.pl
O nas

Na naszej stronie znajdziesz ciekawostki i porady o kosmetykach, dzięki którym twoja skóry będzie wyglądać świeżo. Zapraszamy do czytania

Zaprzyjaźnione firmy

internetowa apteka