Jak dbać o cerę naczynkową i pozbyć się "pajączków"?

Chyba każdy z nas wie czym są tzw. Pajączki na twarzy. Te charakterystyczne zaczerwienia na twarzy oraz nadwrażliwość na saunę czy wiatr to cechy cery naczynkowej. Jest to problem bardzo wielu osób, które często nie zdają sobie w ogóle sprawy, że przy właściwej pielęgnacji można znacznie poprawić stan swojej skóry.
Generalnie objawem tego rodzaju cery są małe, rozszerzone naczynka krwionośne na twarzy, pojawiające się przede wszystkim w okolicach nosa, na policzkach oraz na brodzie. Dodatkowo pod skórą tworzą one widoczne czerwone linie czy też nawet rumieńce, które mają skłonności do długiego utrzymywani się. Ogólnie szacuje się, że z przejściowymi problemami tego rodzaju boryka się przynajmniej od czasu do czasu nawet 60 % populacji.
Pytanie więc jak pozbyć się pajączków? Przede wszystkim powinniśmy zadbać o właściwy skład kosmetyków. Otóż w preparatach do cery naczynkowej koniecznie powinny znaleźć się substancje, które uszczelniają oraz wzmacniają naczynka. Między innymi powinny one zawierać: wyciąg z kasztanowca, który zawiera escynę oraz es kulinę, ponieważ działają one przeciwzapalnie, przeciwobrzękowo, a także zmniejszają kruchość naczyń, witaminę K, która wpływa na proces regulacji i krzepnięcia krwi oraz witaminę C, ponieważ ma ona działanie wzmacniające, a także uszczelniające naczynka krwionośne. Niezbędny jest także wyciąg z kwiatów dzikiego mirtu, który wzmacnia i obkurcza naczynia krwionośne, wyciąg z arniki górskiej, ponieważ wzmacnia on naczynka krwionośne, działa przeciwzapalnie, wspomaga krążenie krwi oraz zmniejsza zaczerwienienia. Dodatkowo kosmetyki do pielęgnacji cery naczynkowej powinny zawierać też witaminę PP, która uszczelnia naczynka, chroniąc je przed pękaniem, rutynę, bo zmniejsza ona przepuszczalność, kruchość oraz łamliwość naczyń, a także ekstrakt z miłorzębu japońskiego, ponieważ uelastycznia on ściany naczyń oraz poprawia krążenie w drobnych naczyniach krwionośnych skóry.
Warto pomyśleć także o zabiegu mikrodermabrazji, ponieważ jest to zabieg przygotowujący skórę z problemem rozszerzających się naczynek do laserowego ich usuwania. Generalnie polega on na usunięciu warstwy rogowej naskórka przy użyciu mikrokrystzałków kwarcu, tlenku glinu, korundu lub głowicy diamentowej. Specjaliści twierdzą, że zabieg ten jest stosunkowo bezpieczny, nie powstają po nim żadne blizny ani przebarwienia, trwa krótko oraz jest bezbolesny. Trzeba jednak pamiętać, że na pięć dni przed zabiegiem powinno się unikać chemicznych kremów do depilacji, elektrolizy, woskowania, szorstkich gąbek do czyszczenia ciała i twarzy, żeli i kremów peelingujących do twarzy. 

 

Powiązane artykuły

Kontakt
E-mail: kontakt@kaims.pl
O nas

Na naszej stronie znajdziesz ciekawostki i porady o kosmetykach, dzięki którym twoja skóry będzie wyglądać świeżo. Zapraszamy do czytania

Zaprzyjaźnione firmy

internetowa apteka