Czemu warto otworzyć własną aptekę internetową?

W obecnych czasach ma miejsce bardzo intensywny rozwój e-handlu w Polsce, a coraz to większa liczba kupujących oraz powszechna dostępność do Internetu powodują, że wielu aptekarzy zaczyna zastanawiać się nad otwarciem e-apteki. Dlatego niczym grzyby po deszczu pojawiają się pytania o to, jakie są powody oraz dlaczego warto otworzyć aptekę internetową? Jakie korzyści można osiągnąć prowadząc e-aptekę? Poniżej znajdziesz odpowiedzi na te pytania oraz kilka praktycznych porad, dotyczących tego, jak można otworzyć własną e-aptekę.

Przede wszystkim dużym plusem otwarcia e-apteki jest możliwość zbierania bazy pacjentów, co przynosi długofalowe korzyści, ponieważ zakupy leków w aptece są bardzo często transakcjami powtarzalnymi, ponieważ musimy regularnie kupować witaminy czy dermo kosmetyki. Mimo to okazuje się, że tradycyjna apteka ma rzadko szansę na bezpośrednie oraz regularne komunikowanie się z własnymi pacjentami. Dlatego, jeśli uda nam się prowadzić własną aptekę internetową to mamy możliwość zbierania bazy adresów mailowych oraz telefonów naszych pacjentów, co pozwala nam na utrzymanie z nimi stałego kontaktu otaz przesyłanie im ciekawych ofert specjalnych, promocji, nowości itp.

Dodatkowo gromadzona informacja o historycznych zakupach pacjentów daje nam szansę na precyzyjne targetowanie przekazu reklamowego, na przykład do osób, które regularnie kupują dermokosmetyki można wysyłać informację o promocjach oraz nowościach z tej kategorii. I tak oto zbierana baza po pewnym czasie może stać się coraz to większą wartością oraz generuje coraz to większe korzyści.

Według aktualnych interpretacji przepisów z początku 2016 roku e-mailing kierowany do własnej bazy pacjentów, jeśli nie zawiera promocji w postaci na przykład przekreślonych cen to według przepisów nie jest on reklamą. W związku z tym apteki ciągle wysyłają e-mailingi, są to jednak głównie informacyjne i poradnikowe, które podtrzymują kontakt z pacjentem oraz utrwalają markę.

Oprócz tego kolejną korzyścią z apteki internetowej jest to, że jest to doskonałe dodatkowe źródło przychodów. Jeśli obsługujemy nawet kilka zamówień dziennie to apteka internetowa zwiększa przychody apteki tradycyjnej. W związku z tym o tym, czemu warto otworzyć aptekę internetową powinni pomyśleć przede wszystkim przedsiębiorcy, którzy prowadzą stacjonarne apteki, w których personel nie jest w pełni zajęty przez cały dzień. Dobrze jest się zastanowić nad wykorzystaniem wolnych zasobów oraz zwiększeniem przychodów firmy. Jednak należy pamiętać, że apteka internetowa zazwyczaj pracuje na niższych marżach w związku z tym zyski mogą być trochę mniejsze. 

 

Powiązane artykuły

Kontakt
E-mail: kontakt@kaims.pl
O nas

Na naszej stronie znajdziesz ciekawostki i porady o kosmetykach, dzięki którym twoja skóry będzie wyglądać świeżo. Zapraszamy do czytania

Zaprzyjaźnione firmy

internetowa apteka