Jak zrobić dzienny smoky eyes?

Chyba każda z pań przyzna, że smoky eses jest trochę tajemniczy, zmysłowy oraz uwodzicielski. Zwykle kojarzymy go przede wszystkim ze specjalnymi okazjami oraz wieczornymi wyjściami. Jednak okazuje się, że nasze oczy mogą wyglądać ponętnie także w dzień. Aby tak się stało wystarczy, że nasz smoky eyes był nieco delikatniejszy. Poniżej znajdziesz krótki poradnik, dotyczący tego jak zrobić dzienny makijaż smoky eyes, ale nic nie stoi na przeszkodzie, abyś czasem użyła mocniejszych cieni i przemieniła ten makijaż w wieczorowe „przydymione oko”, ponieważ zasady są te same.
Zacznijmy od przygotowania – najpierw pod oczy, na powieki oraz pod łuk brwiowy nałóż krem pod oczy i odczekaj kilka minut, aż krem wchłonie się całkowicie. Następnie możesz nałożyć także bazę pod cienie do powiek, ponieważ dzięki niej makijaż będzie bardziej jednorodny i nie będzie osadzał się w załamaniach powieki. Potem syntetycznym pędzlem do korektora ewentualnie palcami nałóż korektor na obszar dookoła oczu, a szczególną uwagę zwróć na wewnętrzne kąciki oczu. Chodzi oto, że to tutaj skóra ciemnieje najbardziej. Następnie stop korektor ze skórą wklepując go, ale nie rozcieraj go, dlatego, że usuniesz w ten sposób korektor odsłaniając cienie. Po wszystkim dokładnie sprawdź czy nie pozostawiłaś żadnych widocznych linii lub smug. Aby stworzyć barierę wklep w skórę pod oczami dużą ilość sypkiego pudru transparentnego, aby w trakcie robienia makijażu cień do powiek osypywał się na warstwę pudru, dzięki czemu, gdy skończysz to spokojnie będziesz mogła usunąć bałagan strzepując cień pędzelkiem do pudru.
Bardzo ważne jest także stworzenie neutralnego koloru powieki, w tym celu użyj okrągłego pędzla do cieni i nałóż na całą powiekę – od linii rzęs aż po łuk brwiowy cień w neutralnym kolorze, czyli: beżowy, waniliowy, ceramiczny maślany lub bardzo często spotykany odcień „champagne”. Jeśli chodzi o kreskę to obrysuj oczy ciemną konturówką lub linerem w kremie czy też w żelu. Pamiętaj, że linia powinna być cieńsza w pobliżu wewnętrznego kącika oka i stopniowo stawać się coraz grubsza w miarę zbliżania się do zewnętrznego kącika, dodatkowo obrysuj także dolną linię rzęs. Potem patyczkiem kosmetycznym albo cienkim, zbitym pędzelkiem rozetrzyj krawędzie kresek, ponieważ dobry smoky eyes nie powinien mieć żadnych ostrych linii. Po roztarciu kresek nałóż najciemniejszy cień do powiek dokładnie nad rozmazaną linią i rozetrzyj go. Potem małym pędzelkiem do cieni nałóż na powieki rozświetlający cień do powiek. Na koniec zrób załamanie powieki i zastosuj do tego cień, który znajduje się w tej samej rodzinie kolorów, co cień na powiecie, ale jest nieco jaśniejszy. I smoky eyes gotowy!

 

Powiązane artykuły

Kontakt
E-mail: kontakt@kaims.pl
O nas

Na naszej stronie znajdziesz ciekawostki i porady o kosmetykach, dzięki którym twoja skóry będzie wyglądać świeżo. Zapraszamy do czytania

Zaprzyjaźnione firmy

internetowa apteka