Co warto wiedzieć o firmie Solgar?

Przede wszystkim powinieneś wiedzieć, że każdy produkt, który jest wytwarzany w zakładzie Solgara posiada swoją własną recepturę zwaną „formułą wzorcową”, a receptura ta opisuje wszystkie niezbędne punkty oraz aspekty konieczne do wytwarzania danego produktu. Mało tego, receptura zawiera także szczegółowe informacje, począwszy od specyfikacji składników poprzez procedury produkcyjne i laboratoryjne, skończywszy na informacjach, które umieszcza się na etykiecie produktu. Oprócz tego receptura każdego produktu uwzględnia wyłącznie poziomy składników, które wynikają z dostępnych badań naukowych w celu zapewnienia skuteczności oddziaływania produktu na organizm.

Powinieneś także wiedzieć, że mimo iż produkty Solgara są dostępne w ponad pięćdziesięciu krajach na świecie to Solgar nie stosuje konfekcjonowania. Otóż wszystkie produkty sa wytwarzane, przechodzą testy laboratoryjne i pakowane są w wytwórni w Leonii w stanie New Yersey w USA. Oczywiście fabryka ta spełnia wszystkie obowiązujące normy oraz standardy w przemyśle farmaceutycznym, posiada system filtracji wody używanej do produkcji zgodnie z normami Farmakopea Stanów Zjednoczonych.

Generalnie w fabryce jest ciągle kontrolowany system przepływu powietrza wraz z pełną filtracją przez filtry typu HEPA. Dodatkowo poszczególne etapy produkcji oraz poszczególne urządzenia znajdują się w odseparowanych pomieszczeniach i obszarach. Rzecz jasna firma Solgar posiada własne, w pełni wyposażone oraz certyfikowane laboratorium, które pozwala na wykorzystanie wszelkich testów kontroli jakościowych w standardzie farmaceutycznym. Oprócz tego wszystkie procesy produkcyjne czy też testy, a nawet sposób czyszczenia są odpowiednio opisane i wykonywane według standaryzowanych procedur. Warto także wiedzieć, że przed przyjęciem każdego składnika następuje procedura weryfikacyjna, na którą składa się kilka etapów.

Etap pierwszy polega na kontroli dokumentacji, która powinna zawierać szczegółową specyfikację, natomiast etap drugi następuje wyłącznie w przypadku przejścia etapu pierwszego w 100% w zgodności z procedurą. Gdy tak się stanie to w etapie drugim pobierane są próbki i następuje weryfikacja danych, co do zgodności z recepturą i specyfikacją. Potem ma miejsce etap trzeci czyli zwrot do dostawcy w przypadku jakiejkolwiek niezgodności ze specyfikacją dla etapu drugiego. Następnie jest przyjęcie do magazynu produkcyjnego (etap I i II wykonuje się na terenie tak zwanego magazynu kwarantannowego).

 

Powiązane artykuły

Kontakt
E-mail: kontakt@kaims.pl
O nas

Na naszej stronie znajdziesz ciekawostki i porady o kosmetykach, dzięki którym twoja skóry będzie wyglądać świeżo. Zapraszamy do czytania

Zaprzyjaźnione firmy

internetowa apteka